بیماریهای روانی

حیوان پشتیبان عاطفی، چگونه موجب درمان بیماریهای روحی میشود؟

حیوانات پشتیبان عاطفی (ESAs) می توانند در زندگی روزمره به افرادی که مبتلا به بیماریهای روانی مانند اضطراب و افسردگی هستند ، کمک کنند. برخی افراد نمیدانند بین سگها و حیوانات پشتیبان عاطفی تفاوتهایی وجود دارد. در این مطلب با سایت سالم زیبا همراه باشید تا تفاوت بین این دو را بدانید.

بین حیوانات پشتیبان عاطفی و حیوانات خدماتی تفاوت بزرگی وجود دارد

حیوان خدماتی به عنوان “سگی تعریف شده است که به طور جداگانه برای انجام کار یا انجام وظایف برای فرد دارای معلولیت آموزش دیده است.” این وظیفه باید به طور مستقیم با معلولیت شخص و حیوان مربوط باشد.

سگهای خدمات روانپزشکی ، که جزء حیوانات خدماتی محسوب می شوند ، با حیوانات پشتیبان عاطفی تفاوت دارند زیرا آنها برای انجام کارهایی که به بیماران روانی کمک می کند تا کارهای روزمره خود را انجام دهند، آموزش دیده اند. برخی از کارهایی که سگهای خدمات روانپزشکی انجام می دهند شامل کاهش رفتارهای منفی مانند خودآزاری، آرامش دادن به فردی که دچار حمله ی روانی شده است ، کمک به افراد مبتلا به PTSD یا سایر هراس ها و همچنین یادآوری مصرف دارو به صاحبان خود میباشد.

اثراتی که استرس بر روی ذهن و بدن تان می گذارد! (تحقیقات جدید)

بر خلاف حیوانات خدماتی ، حیوانات پشتیبان عاطفی به راحتی به صاحبان خود آرامش می بخشند. آنها برای انجام وظایف خاص آموزش دیده نیستند ، آنها جزو حیوانات خدماتی محسوب نمی شوند و تحت همان حمایت های قانونی قرار نمی گیرند.

حیوانات پشتیبان عاطفی می تواند برای تعدادی از مشکلات سلامت روان مفید باشد. اگرچه آنها جایگزینی برای درمان روانپزشکی نیستند ، اما میتوانند کمک زیادی در آرامش روانی افراد ایجاد کنند. این حیوانات به کاهش برخی از اضطرابهای بیمار کمک می کنند. برای دیگران ، حیوانات پشتیبان عاطفی ممکن است آنها را در دوره های افسردگی تسکین دهد. آنها ممکن است افرادی که با اوتیسم زندگی می کنند را تسکین داده و به کسانی که با فوبیا زندگی می کنند ، کمک کنند تا از لحظه های استرس شدید عبور کنند.

6 تا از رایج ترین اختلالات اضطراب/استرس در ایران که باید بشناسید!

این حیوانات به صاحبانشان در رسیدگی به مسائل مربوط به سلامت روان کمک میکنند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

link
بیماری های روانیدرمان استرس

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up