خواص و کاربردهای سیر خام

10 خواص سیر خام برای پوست و مو

در جای جای اینترنت خواص مختلفی راجب سیرخام، کاربردهای آن و نحوه مصرف می خوانید اما بسیاری از آنها علمی نیستند و فقط نظر شخصی یا حاصل تجربه شخصی است. در این مطلب که جمع آوری آن چندین روز به طول انجامیده است نتیجه تحقیقات جدید راجب خواص سیر خام و کاربردهای مفید آن در زندگی روزمره را در اختیارتان قرار می دهیم.

کاربرد در طب سنتی

در طب سنتي با نام ثوم يا سير شناخته مي شود. طبيعت آن گرم و خشك است. خواص آن شامل: مسهل بلغم و سوداء و صفراء و اخلاط سوخته، منقي دماغ، مدر، جلا بخش پوست، جهت مفاصل و امراض بلغمي و سوداوي مفيد است، در دستگاه گوارش جهت قولنج و بواسير مصرف مي شود. براي جنون، صرع، سردرد مزمن، درد شقيقه و جهت وسواس سوداوي آن را مفيد دانسته اند. با اين حال گفته شده كه محرک باد شكم و براي چشم مضر است چون آن را خشك مي كند. جهت درد مفاصل مفيد است و نقرس و درد كمر را بهبود مي بخشد. جهت تنگي نفس، تقويت قلب، خارش تن، منع ريختن موي و با حنا جهت سياه كردن آن نيز به كار مي رفته است. التيام زخم كهنه و ترک خوردگي دست و پا نيز از اثرات ديگر آن مي باشد.

مضرات: ايجاد كننده كرب(اندوه زياد)، پيچش شكم و دل بهم خوردگي، در افراد گرم مزاج ميل جنسي را كاهش مي دهد كه مصلح آن شكر است و در افراد سرد مزاج ميل جنسي را افزايش مي دهد. بدل آن تربد، هليله زرد و بنفشه است. مصلح: پاک كردن گياه از چوب و شاخ و تخم و آلودن آن به روغن بادام و پختن با هليله زرد و گل سرخ و انيسون و بنفشه و آب ميوه ها استعمال نمودن و در كل طبق نظر اطباء طب سنتي استعمال آن بدون گل سرخ و روغن بادام ممكن نيست.

کاربردهای تایید شده علمی سیر خام تا سال 2019

 1. باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی میشود.
 2. به درمان سرماخوردگی و آنفولانزا کمک می کند.
 3. عفونت های قارچی را درمان میکند.
 4. از پوسیدگی دندان جلوگیری و عفونت های دهانی را درمان میکند.
 5. ممکن است به درمان‌ عفونت های ناشی از اچ آی وی کمک کند.
 6. به درمان زخم های ناشی از هلیکوباکتر پیلوری کمک می کند.
 7. به درمان عفونت های روده ای ناشی از انگل ها کمک می کند.
 8. ممکن است سرطان مری پیشگیری کند.
 9. ممکن است پیشرفت سرطان پوست را متوقف کند.
 10. ممکن است رشد سرطان سینه را کند کند.
 11. پیشرفت سرطان ریه را کند و آن را درمان میکند.
 12. ممکن است پیشرفت سرطان معده را کند کند.
 13. ممکن است پیشرفت سرطان کبد را کند کند.
 14. ممکن است پیشرفت سرطان کولون را متوقف کند.
 15. به پیشگیری از سرطان مثانه کمک می کند.
 16. ممکن است پیشرفت سرطان پروستات را متوقف کند.
 17. ممکن است به درمان آلرژی کمک کند.
 18. از پوست در برابر اشعه فرابنفش محافظت می کند.
 19. اثرات ضد پیری دارد.
 20. به بهبود جای زخم ها کمک می کند.
 21. در کاهش ریزش مو موثر است.
 22. سطح کلسترول خون را پایین می آورد.
 23. فشار خون را کم میکند.
 24. از بیماری های قلبی پیشگیری می کند.
 25. ممکن است از چاقی پیشگیری کند.
 26. به درمان دیابت کمک میکند.
 27. به بهبود آسیب های ناشی از سمیت کلیوی و کبدی کمک می‌کند.
 28. حافظه را تقویت می کند.

برای خرید سیر مرغوب از سایت کلیک کنید 

چند لینک بسیار مفید کاربرد سیر

فواید برای پوست و مو

 • داشتن موهای زیباتر: سیر به علت داشتن مقادیر بالای آلیسین می ‌تواند مشکلات ریزش موی شما را خاتمه دهد. یک ترکیب گوگردی مشابه نیز در پیاز یافت شده که به طور موثری از ریزش مو جلوگیری میکند. حبه های سیر ورقه شده را به پوست سر خود بمالید و برای تاثیر بیشتر از عصاره آن استفاده کنید. همچنین می توانید همراه با سیر مقداری روغن روی پوست سر خود بریزید و آن را ماساژ دهید. علاوه بر پیشگیری از ریزش مو، استفاده از سیر به عنوان یکی از موثرترین راه های جلوگیری از ایجاد شوره سر محسوب می شود.
 • از بین برنده آکنه و جوش: ممکن است این ترکیب به عنوان موثرترین داروی موجود در قفسه دارویی شما نباشد، اما سیر، دارویی طبیعی و فوق العاده برای از بین بردن عیوب ناخوشاینده پوست است. آنتی اکسیدان های موجود در آن باکتری ها را نابود می سازد. پس برای دستیابی به یک درمان موثر موضعی، ورقه ای از سیر را روی جوش قرار دهید.
 • تسکین پسوریازیس: یکی از فواید غافلگیرکننده سیر، تاثیر مثبت آن بر پوست می باشد. از آنجایی که سیر دارای خواص ضد التهابی است، می‌تواند در وضعیتهای ناخوشایند ناشی از پسوریازیس تسکین دهنده باشد. برای داشتن پوستی نرم و بدون راش، کمی روغن سیر را به موضع مبتلا بمالید.
 • درمان تبخال: سیر برای تمام قسمت های بدن از جمله دهان مفید است. یک درمان معروف خانگی برای تبخال، قرار دادن مقداری سیر خرد شده به صورت مستقیم بر روی آن است. خواص ضد التهابی سیر به کاهش درد و ورم کمک میکند. مکمل های حاوی سیر همچنین به التیام دادن نیز، کمک می کنند.

حتما بخوانید: ساده ترین روش از بین بردن خال با سیر در کمتر از 4 هفته! (روش قطعی)

فواید جالب و موثر در زندگی روزمره

 • خارج کردن باریکه های چوب یا آهن: گذاشتن یک برش از سیر بر روی تراشه و بانداژ کردن آن برای سالهای طولانی درمانی محلی بوده است. با افزایش معروفیت درمانهای طبیعی در بین عوام، وبلاگ نویس ها قسم میخورم که این مورد واقعا تاثیر گذار است.
 • درمان بیماری پای ورزشکاران: به علت ترکیبات ضد قارچی در سیر، بعضی مردم قسم می خورند که فایده سیر، تسکین خارش پای ورزشکاران است. پای خود را درون تشتی از آب گرم و سیر خرد شده قرار دهید.
 • دور نگه داشتن حشرات موذی: دانشمندان مطمئن نیستند چرا؛ ولی به نظر می رسد پشه ها از سیر خوششان نمی آید. یک مطالعه در هند نشان داد که افرادی که به بازوها و پاهای خود سیر مالیده بودند، توسط این مزاحم های کثیف مورد اذیت و آزار قرار نگرفتند. برای دفع طبیعی پشه ها، ترکیب روغن سیر وازلین و موم زنبور استفاده کنید یا تکه های سیر را در اطراف قرار دهید. روشهای دیگر دورکردن حشرات در اینجا!

برای خرید سیر مرغوب از سایت کلیک کنید 

حتما بخوانید: 30 تا از خواص ثابت شده علمی روغن کرچک برای پوست و مو+ روش استفاده

 • به عنوان چسب طبیعی: سیر همانند بهبود زندگی، به بهبود بدن نیز کمک می کند. تا حالا دقت کرده اید که بعد از خرد کردن سیر انگشتهای شما حالت چسبناکی پیدا می کنند؟ به خاطر وجود این خاصیت چسبناک طبیعی است که بعضی از مردم از سیر برای از بین بردن ترک های مو مانند در شیشه استفاده می کنند. کمی سیر را له کنید و عصاره آن را روی ترک بمالید و اضافه آن را پاک کنید.
 • یخ زدایی پیاده رو: در شهری از ایالت لووا امریکا، از نمک های سیر اهدایی برای یخ زدایی جاده ها استفاده شد. دفعه بعد که اتفاقی به نمک های سیر قدیمی موجود در کابینت ادویه های خود برخوردید، آن را برای روزهای یخبندان نگه دارید.
 • محافظت از گیاهان: بافت های گیاهی از سیر خوششان نمی‌آید پس با استفاده از سیر، روغن معدنی، آب و صابون مایع، یک آفت کش گیاهی طبیعی بسازید. آن را درون یک بطری اسپری بریزید و برای دور نگهداشتن موجودات مخرب، روی گیاهان خود بپاشید.
 • با سیر ماهی بیشتری صید کنید: سیر حتی برای صید ماهی هم کمک کننده است. ماهی ها آنقدر به بوی سیر جذب می‌شوند که شما حتی می توانید طعمه های ساخته شده با بوی سیر را خریداری کنید؛ و یا با استفاده از حبه های سیر، خودتان طعمه های غذایی بسازید.

حتما بخوانید: ساده ترین و موثرترین روش درمان زگیل تناسلی مردان با سیر (فوق تخصص)

هر گونه سوال، نظر یا تجربه ای راجب خواص سیر خام دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما پاسخگو باشند.


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


linkخواص سیر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up