لاغری

8 تا از بهترین حرکات ورزشی برای لاغری سریع مردان (تحقیقات جدید)

بر اساس آخرین تحقیقات پزشکی، متخصصین و پزشکان، برخی از حرکات را به عنوان بهترین و مؤثرترین تمرینها برای کاهش وزن و لاغری آقایان مشخص کرده اند که در این مطلب می خواهیم این تمرینات را به شما علاقمندان آموزش دهیم تا ضمن انجام این حرکات ورزشی به اندام ایده آل خود دست یابید.

ورزش‌های مناسب برای کاهش وزن

1- دراز نشست

درحالیکه زانوی خود را خم کرده‌اید، روی زمین دراز بکشید. اگر می‌توانید پایتان را زیر چیزی قلاب کنید تا هنگام بالا آمدن بلند نشود. دستتان را پشت سر قرار داده و سپس از بالا تنه خود (استفاده از باسن اشتباه است) برای بلندشدن استفاده کنید. هنگامیکه شکل بدن بصورت v درآمد دوباره به سمت عقب برگردید.

دلیل انجام: ساده ترین راه برای چربی سوزی و کاهش وزن بدن است.

 مطلب مشابه: 14 تا از بهترین ورزشها و حرکات ورزشی برای لاغری سریع خانمها (پروفسور میراندا)

2- پرس سینه

برای بلند کردن وزنه روی یک تخته مسطح دراز بکشید و شانه‌هایتان را باز کنید. میله را بلند کرده و به آرامی سمت سینه خود بیاورید. هنگامی که میخواهید وزنه را پایین بیاورید عمل دم (نفس کشیدن) انجام داده، هنگامیکه وزنه به قفسه سینه رسید با دست خود به سمت بالا فشار داده و وزنه را بالا ببرید و در این زمان بازدم را انجام دهید. این حرکت (رفت و برگشت)، 1 حرکت محسوب می‌شود.

دلیل انجام: این حرکت با درگیر کردن بازو، سینه و بازو باعث تنظیم سطح تستوسترون می‌شود. هر چه این حرکت را بیشتر انجام دهید، کالری بیشتری می‌سوزانید.

word image 93

3- جهش دمبل

وزنه مناسبی را انتخاب کنید و روی پشت شانه خود قراردهید. پای راست خود را به جلو حرکت دهید و جهش انجام دهید (مطابق شکل). به حالت اولیه برگردید و با پای دیگر خود هم این حرکت را انجام دهید.

دلیل انجام: این تمرین به عضله چهارسر، سرینی و همسترینگ فشار آورده و باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود.

word image 95

همچنین بخوانید: امگا 3- طرز مصرف اصولی برای چاقی، لاغری و بدنسازی و سایر ورزشها

4- حرکت bent over row

دمبل را در دست بگیرید و باسن خود را به عقب بکشید بطوریکه کمر شما تقریبا با سطح زمین موازی شود. کمر شما نباید خم شود. حال وزنه را تا سطح سینه خود بالا آورده و سپس روی زمین قرار دهید.

دلیل انجام: این حرکت ماهیچه‌های مختلفی در بدن را درگیر می‌کند و برای کاهش وزن بسیار موثر است.

word image 97

5-ددلیفت

نحوه انجام: پشت دمبلی که روی زمین قرار دارد بایستید. زانوهایتان را جهت گرفتن دمبل خم کنید. بدون اینکه کمرتان را خم کنید، با فشار دادن باسن به سمت جلو سعی کنید میله را بلند کنید. برای پایین آوردن وزنه نیز کمر خود را خم نکنید.

دلیل انجام: به چربی سوزی بدن بسیار کمک می‌کند. هنگامی که می‌خواهید وزنه را تنظیم کنید، مقداری را انتخاب کنید که بتوانید 10 حرکت را پشت سر هم بزنید.

word image 92

6- حرکت burpees

برای انجام این حرکت ابتدا به حالت چمباتمه خم شوید (مطابق عکس)، سپس پاهایتان را به سمت عقب ببرید، حال سعی کنید به سمت بالا بیایید (حرکت شنا)، مجددا به حالت چمباتمه در بیایید و سپس بلند شوید و بپرید.

دلیل انجام: ممکن است این حرکت باعث عرق ریختن زیاد بشود اما با درگیری مجموعه‌ای از ماهیچه‌های بدن به چربی سوزی کمک بسیاری انجام می‌دهد.

word image 98

7- وزنه یک‌ ضرب

بدون خم کردن کمر به سمت پایین بنشینید و وزنه را با دستان خود بردارید. در یک حرکت سریع وزنه را روی شانه خود قرار دهید. با استفاده از پاها بلند شوید و دستتان را باز کنید تا بتوانید وزنه را بالای سرتان ببرید. سپس با احتیاط کامل وزنه را روی زمین بندازید.

دلیل انجام: اگر می‌خواهید کاهش وزن سریعی داشته باشید، این تمرین مناسب است. همچنین سطح لاکتیک اسید را تنظیم می‌کند، سطح استروژن را کاهش می‌دهد و به تنظیم سطح انسولین کمک می‌کند.

word image 99

همچنین بخوانید: قرص بیزاکودیل چیست؟ عوارض جانبی، تاثیر برلاغری و نکات مهم دیگر

8- حرکت شنا

پاهایتان را به سمت عقب دراز کنید و دستانتان را زیر سرتان روی زمین قرار دهید، بدنتان را به سمت پایین حرکت دهید تا جاییکه قفسه سینه‌تان به 2 سانتی متری سطح زمین برسد، سپس به سمت بالا حرکت کنید.

دلیل انجام: به هیچ ابزار خاصی نیاز ندارد و بصورت همزمان قفسه سینه، بازو و شانه را درگیر می‌کند. این تمرین برای کالری سوزی و در نتیجه کاهش وزن بسیار ایده‌ال است.

9- دمبل غلتکی

از یک وزنه 5 کیلوگرمی استفاده کنید. میله را با دست بگیرید (مطابق عکس). هنگام شروع غلتش شانه‌هایتان باید دقیقا بالای وزنه باشد، پس از انجام غلتش باید به حالت اولیه برگردید.

دلیل انجام: این حرکت انرژی بسیار زیادی از شما می‌گیرد و باعث چربی سوزی درون بدن می‌شود.

word image 100

حتما بخوانید: خواص و مضرات پودر جوانه گندم (سبوس) برای لاغری، پوست و بدنسازی

10- اسکات یک پا

صاف بایستید و یک پایتان را روی یک تخت قرار دهید، وزنه را روی پشت شانه‌هایتان قرار دهید. با یک پا حرکت اسکات را به گونه‌ای بزنید که زانوی پایی که روی تخت قرار دارد به زمین نزدیک شود. سپس به حالت اولیه برگردید.

دلیل انجام: باعث چربی سوزی می‌شود. باعث انتقال خون به ماهیچه‌های پایین تنه می‌شود.

word image 101

11- بارفیکس

بدون اینکه بخواهید دستتان را باز کنید، میله بارفیکس را بگیرید. خودتان را بالا بکشید تا سرتان بالای میله قرار گیرد. سپس به آرامی به حالت اولیه برگردید.

دلیل انجام: بدون نیاز به تجهیزات خاص این ورزش می‌تواند بسیاری از ماهیچه ها را درگیر کند.

word image 102

مطلب مهم: 8 تا از بهترین قرصهای لاغری از طریق کاهش اشتها بدون عوارض (تحقیقات جدید)

12- روئینگ

روی یک دستگاه رویینگ بنشینید و پاهایتان را روی جای مخصوص پا قرار دهید. دسته متصل به سیم دستگاه را در دست بگیرید. برای کشیدن به سمت عقب پاهایتان را صاف کنید و سپس دسته را به سمت سینه خود بکشید. سپس سیم را به حالت اولیه برگردانید و این حرکت را مجدداً انجام دهید.

دلیل انجام: این حرکت باعث قوی شدن ماهیچه و افزایش انعطاف پذیری و تحرک پذیری می شود.

word image 103

5 نوشیدنی طبیعی برای صبحانه و نهار که شما را لاغر می کنند +دستور تهیه

حرکات ورزشی برای حذف چربی شکم (تکمیلی)

دانلود ویدیو


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


link
حرکات ورزشینحوه لاغر شدن

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up