خانه » دیسک کمر، گردن، مفاصل » 5 تا از جدیدترین روش های علمی درمان طبیعی بیرون زدگی دیسک کمر
درمان طبیعی دیسک کمر

5 تا از جدیدترین روش های علمی درمان طبیعی بیرون زدگی دیسک کمر

بیرون زدگی دیسک، آسیب نخاعی است که میتواند در هر نقطه از ستون فقرات تان ایجاد و باعث مشکلات قابل توجهی در طول زمان شود. اگر آسیب شدید باشد، هسته ی دیسک میتواند تا اندازهای بیرون بیاید که سبب فتق دیسک شود. تصادفات اتومبیل اغلب این آسیبها را ایجاد میکند، اما سایش و پاره شدن نیز میتواند دلیل آن باشد.

خوشبختانه، معالجه دیسک همیشه نیازی به عمل جراحی یا دارو ندارد. تسکین درد تا اندازهای ساده است و به زمان و منابعی برای بهبودی نیاز دارد. در حالی که فتق دیسک و سایر موارد که درد شدید دارند، ممکن است توجه بیشتری لازم داشته باشند، اما بسیاری موارد دیگر هستند که میتوان به طور طبیعی آنها را درمان کرد.

یک درمانگر دارای مجوز میتواند جزئیات مربوط به نحوه و زمان استفاده از درمانهای زیر را ارائه دهد. این را هم بدانید که آسیبها در هر فردی متفاوت میباشد، و یک برنامه درمانی که برای دوستان یا نزدیکانتان جواب داده، ممکن است برای شما مفید نباشد.

1- استراحت

بیرون زدگی دیسک مانند بسیاری از بیماریها نیاز به استراحت دارد تا سلولهای بدن بازسازی شوند. خودداری از انجام فعالیتهای غیر ضروری و تمرینات ورزشی، بهبود را سرعت میبخشد. ممکن است ورزش نکردن و محدود کردن فعالیتهای روزانه، برایتان آزاردهنده باشد، اما این کار به مراتب بهتر از عمل جراحی یا سایر معالجات پزشکی برای درمان دیسک است.

2- رژیم ضد التهابی

یک رژیم ضد التهابی میتواند به کاهش درد ناشی از بیرون زدگی دیسک کمک کند. مواد غذایی غنی از فیبر و سبزیجات سبز برای کاهش التهاب حیاتی هستند. کاهش مصرف گوشت قرمز و خوردن ماهی میتواند مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را برای بهبود دیسک به طور شگفت انگیزی فراهم کند.

اگر به صورت طولانی مدت رژیم ضد التهابی را ادامه دهید، شاهد فواید آن در سایر جنبه های سلامتی نیز خواهید بود. رژیمهای ضد التهابی، علائم پیری را کاهش میدهند و مانع بیماریهای قلبی میشود. رژیم ضد التهابی را در اینجا مشاهده کنید!

حتما بخوانید: 9 تا از بهترین داروهای گیاهی برای درمان روماتیسم + متدهای خانگی (تحقیقات جدید)

3- ورزش

ورزش کردنِ با احتیاط میتواند به بهبود بیرون زدگی دیسک کمک کند، اما تنها زمانی که تحت آموزش یک درمانگرِ دارای مجوز انجام شود. بیماران مبتلا به دیسکهای شدید قبل از شروع یک تمرین ورزشی روزانه، باید مدتی منتظر بمانند. باید به آرامی، شروع به تمرین کنند و همچنین ممکن است توصیه شود که به میزان معینی پس از تمرینات روزانه استراحت کنند. بهترین ورزشهای مخصوص هر فرد را در اینجا معرفی کردیم!

4- تنظیمات ستون فقرات

درمانگر میتواند بیرون زدگی دیسک ستون فقراتتان را به آسانی بهبود بخشد. گاهی اوقات بیرون زدگی دیسک ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات است و دیسك نمیتواند بهبود یابد تا اینکه ستون فقرات درمان شود. ممکن است درمان ستون فقرات به صورت منظم، برای چند ماه طول بکشد، به خصوص اگر آسیب دیدگی در نتیجه طرز ایستادنتان بدترشده و یا مربوط به عوامل دیگر سبک زندگیتان باشد.

حتما بخوانید: تشخیص راحت علائم دیسک کمر و جدیدترین روشهای درمان موثر

درمان طبیعی بیرون زدگی دیسک

بیرون زدگی دیسک

طی تجربیاتی که بدست آورده ام، تشخیص بیرون زدگی دیسک در برخی افراد درد کمتری دارد، و در برخی دیگر با درد بسیار شدید همراه است که بر توانایی عملکردشان تاثیر میگذارد. بسیاری از افراد سالها علائم این بیماری را دارند و میتوانند با درد آن کنار بیایند.

بیرون زدگی دیسک نوعی انحنای نخاعی است که در نهایت میتواند بهبود یابد. یا میتواند دچار خمیدگی و انحنای بیشتری شود (مانند فتق دیسک یا پایین افتادگی آن). اگر این وضعیت را تجربه کرده اید و میخواهید بدانید چگونه به طور طبیعی بیرون زدگی دیسک را درمان کنید، گزینه هایی برای درمان محافظه کارانه وجود دارد که دیگر نیازی به عمل جراحی نیست. اجازه دهید یک گام به عقب برداریم و ببینیم که بیرونزدگی دیسک واقعاً به چه معنی است.

  • دیسک موادی بین استخوان مهره ها در ستون فقرات است که فضایی بین استخوان مهره ها برای رد شدن رشته های عصبی بوجود میآورد.
  • گاهی اوقات لایه بیرونی دیسک ضعیف میشود و لایه های داخلی، دیسک را بیرون میریزد. ( مانند فشار دادن یک بالن که به آرامی هوا را از دست می دهد، با بالا و پایین کشیدن یک کیسه).
  • اگر لایه بیرونی ضعیف شود، احتمال دارد هسته دیسک بیرون بیفتد، یا دچار فتق دیسک و بیرونزدگی شود، یا حتی منجر به شکستگی شود که ممکن است به صورت تکه ای شناور باشد.
  • در نهایت، فتق دیسک با اعصاب اطراف آن، تداخل پیدا میکند و با علائمی مانند درد، مور مور شدن، بی حسی و حتی ضعف ظاهر میشود.
  • بیرون زدگی دیسک یا فتق ممکن است ناشی از پیری باشد؛ که این هم در نتیجه فشار مکانیکی یا بلند کردن نادرست وسایل ایجاد میشود.

چگونه بیرون زدگی دیسک به طور طبیعی درمان میشود؟

افرادی که مبتلا به بیرونزدگی دیسک هستند، اولین و بهترین گام در جهت بهبودی آنها، درمانهای طبیعی است. (جراحی باید آخرین گزینه باشد، به جز برای درصد بسیار کمی از بیماران که مبتلا به بیرونزدگی پیشرفته و افرادی که در معرض آسیب دائمی هستند، در این صورت تزریق یا جراحی ستون فقرات گزینهای مناسب میباشد.) برای اکثر افراد، چندین روش طبیعی وجود دارد که میتوانند انتخاب کنند. درمانهای طبیعی برای بیرون زدگی دیسک عبارتند از:

  • بدون درمان. برخی افراد درد کمی دارند. پس برای آنها درمانهای طبیعی کاملاً قابل قبول است و به مرور زمان باعث بهبودی میشود.
  • درمان. داروهای ضد التهاب جهت کاهش التهاب و آرامبخش های عضلانی جهت اسپاسم عضلانی، ممکن است به کنترل درد کمک کنند. به خاطر داشته باشید، با این حال، آنها هیچ کاری برای بهبود دیسک انجام نمیدهند؛ هدف این است که درد را از بین ببرند تا اینکه دیسک خودبه خود بهبود یابد.
  • مراقبت با کایروپراکتیک یا فیزیوتراپی. انجام تمرینات تحت نظر یک شخص حرفهای، هسته مرکزی عضلات که پایه ستون فقرات است را تقویت و آنرا قویتر میکند. این باعث افزایش سلامت نخاعی و کمک به کاهش درد در یک زمان میشود.
  • یوگا و طب سوزنی. مانند تمرینات ذکر شده در بالا، یوگا نیز باعث افزایش سلامت ستون فقرات و انعطاف پذیرتری بیشتر آن میشود که از مبتلا شدن به این درد در آینده جلوگیری میکند. با اینکه هیچ شواهد علمی دال بر کاهش درد با طب سوزنی وجود ندارد، مشاهده شده که این روش برای بسیاری از بیماران مفید است. راجب طب سوزنی بیشتر بخوانید!

حتما بخوانید: 5 دلیل شایع سر درد پشت سر و راهکارهای بهبود سریع آن (کاملا علمی)

افراد مبتلا به بیرون زدگی دیسک سعی کرده اند از تمام مواردی که در بالا ذکر شد بهره مند شوند، اما هیچ راه جادویی وجود ندارد. باید تصمیم بگیرید که تمایل به امتحان کدام روش دارید. با یک ذهن باز و بر اساس نوع مراقبت نخاعی که دارید، برای بیرون زدگی دیسک، فتق دیسک و یا هر وضعیت دیگری، باید مسیر طولانی تا بهبودی طی کنید.

داروهای گیاهی موثر و تایید شده

1-درخت سرو کوهی(عرعر)

روغن عرعر یک محرک شناخته شده است. حاوی آنتی اکسیدان که دارای خواص ضد میکروبی است. دستگاه سیستم عصبی مرکزی را تنظیم میکند و انتقال دهندههای عصبی را کنترل میکند. دانشمندان هنوز آن بخش از درخت که میتواند اثر درمانی برای دیسک داشته باشد را پیدا نکردهاند ، اکنون مطالعاتی در حال انجام است. درخت عرعر به کاهش درد و درمان مفاصل کمک میکند. همچنین دارای خاصیت ضد اسپاسم میباشد. بنابراین، میتواند باعث راحتی اسپاسم عضله شود. این راه حلی برای تسکین درد بیرون زدگی دیسک است.

2- درخت مورد

روغن مورد، جایگاه ویژهای در بین روغنهای ضد درد دارد. به کاهش درد استخوانها و همچنین اعصاب کمک میکند. مطمئن باشید که خاصیت ضد التهابی آن، درد را تسکین میدهد. مهمتر از همه، درخت مورد، باعث کاهش فشار در عضلات میشود. بنابراین استفاده از این روغن میتواند برای افرادی که مبتلا به درد دائمی دیسک هستند آرامبخش باشد.

3- زنجبیل

نیازی به معرفی ندارد، از مادربزرگ تا دانشمند، میدانند که زنجبیل عنصری فوق العاده برای تسکین درد دیسک میباشد و همچنین دارای 14 ترکیب فعالیست که هر کدام نقش متفاوتی ایفا میکنند. گینگرول یکی از این ترکیبات زنجبیل است که به عنوان ضد درد و ضد التهاب شناخته شده است. نه تنها در کنترل درد، بلکه در کاهش تورم نیز کمک میکند. مطالعات متعددی انجام شده است که اثربخشی عصاره زنجبیل را در کمک به بیماران مبتلا به اختلالات استخوانی و ستون فقرات ثابت کرده است.

4- مکمل های طبیعی

برخی مکمل های طبیعی هستند که درد دیسک با به طرز قابل توجهی کاهش می دهند. این 8 مکمل را در اینجا معرفی کرده ایم!

نتیجه

هر یک از این عناصر، درمانی قوی برای فتق دیسک هستند. آیا میتوانید قدرت دارویی آنها را برای کنترل فتق دیسک زمانی که با هم و یا با دیگر عناصر قدرتمند ترکیب میشوند تصور کنید؟ خبر خوب این است که این کار قبلا انجام شده است و به نام Rubik Red TerraCure نامیده شده است. علاوه بر موارد شگفت انگیز ذکر شده در بالا، روغن درخت چای ، روغن تایلندی، روغن رزماری و روغن کاج نیز میتواند در این زمینه مفید باشد. استفاده از این روغنها به طور منظم ، درد بیماران را تسکین میدهد.

حتما بخوانید: 5 تا از جدیدترین روش های علمی درمان طبیعی-گیاهی دیسک کمر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست