دیانابول چیست؟

قرص دیانابول، بهترین مارک، عوارض، طرز مصرف اصولی و نکات مهم دیگر

بر اساس مقالات و تحقیقات جدید پزشکان در مجلات معتبر پزشکی اطلاعات جدیدی در مورد قرص دیانابول ، هشدارها، طرز مصرف اصولی و همه نکات مهم دیگر گرد آوری کرده ایم که در این مطلب در اختیارتان قرار می دهیم.

ساختن بدن، به دست آوردن قدرت و استقامت، یکی از اهداف نهایی بسیاری از مردان و حتی زنان است. دلایل مختلفی برای چنین خواسته ای وجود دارد؛ این می تواند برای اهداف ورزشی یا ارتقاء و بهبود تناسب اندام بصورت شخصی باشد. به هر دلیلی مهم نیست، برای دستیابی به این هدف با سرعت بیش تر، به کمک نیاز دارید. به همین دلیل دایانابول را به شما معرفی می کنم که یک استروئید آنابولیک و آندروژنی است. همچنین تحت عنوان D- bol نیز شناخته شده است.

دیانابول چیست؟

 • دیانابول نام تجاری متاندرستنولون یا methandienone است.
 • یکی از بهترین و شناخته شده ترین استروئیدهای آندروژنی و آنابولیک است.
 • اولین بار در سال 1955 ، برای بازارهای آلمان و ایالات متحده آمریکا تحت نام تجاری Dianabol تولید شد.
 • این استروئید آنابولیک – آندروژنی در بین ورزشکاران، به خصوص برای بدنسازان، بسیار محبوب است.
 • علت اصلی محبوبیت: ترکیب بدن و کارآیی آنرا برای قوی شدن، افزایش می دهد.

همچنین بخوانید: کلومیفن در بدنسازی –طرز مصرف، عوارض جانبی و همه نکات مهم

در برخی کشورها بدون هیچ گونه تجویزی می توانید به دیانابول دسترسی داشته باشید، در حالی که کشورهایی مانند انگلستان و ایالات متحده قوانین بسیار سختی برای آن دارند. در واقع، FDA مصرف غیر دارویی دیانابول و بسیاری از داروهای دیگر حاوی methandienone را ممنوع کرده است.

تاریخچه جالب دیانابول

در طول دهه 1950، بازی های المپیک با اتحاد جماهیر شوروی همگام شد، زیرا آن ها برنده ی بازی ها شدند. این به این دلیل است که ورزشکاران آنها مخفیانه از اشکال مختلف استروئیدها برای افزایش عملکرد خود استفاده کردند.

John Ziegler، پزشک المپیک ایالات متحده، راز اتحاد جماهیر شوروی را کشف کرد و در همکاری با CIBA، methandienone را با نام تجاری دیانابول ایجاد کرد تا ورزش‌کاران ایالات ‌متحده را قادر سازد رقابت مطلوبی با ورزش‌کاران اتحاد جماهیر شوروی داشته باشند.

دیانابول چه کاری در بدن انجام می دهد؟

دیانابول که در خانواده استروئیدی C17 قرار دارد، هورمون تستوسترون را با افزودن یک پیوند دوگانه با کربن در زنجیره مولکولی اصلاح می کند. این باعث می شود که بدن نسبت به تغییر ایجاد شده واکنش نشان دهد، بنابراین زمان فعالیت بیش تر دوام می آورد.

دیانابول دارای رتبه آندروژنی 40 تا 60 است که کم تر از رتبه 100 تستوسترون است. با این حال، دارای قابلیت تولید پروتئین قوی با حفظ نیتروژن بالا است. دیانابول همچنین با دیگر استروئید ها تعامل بسیار خوبی دارد، بنابراین می توانید آن را با سایر استروئیدها مانند ترنبولون و Equipoise استفاده کنید.

حتماً بخوانید: کره بادام زمینی، خواص، مضرات، استفاده برای چاقی، بدنسازی و بهترین مارک

مزایای استفاده از دیانابول

دیانابول برای حجیم کردن به خصوص در فصول خاموش بسیار موثر است. بعد از چند هفته می توانید حدود 9 کیلو وزن به دست آورید و این کار را برای بدنسازان عالی می کند. همچنین می توانید آن را با رژیم غذایی غنی از پروتئین برای عملکرد بالا همراه کنید.

این دلایل آن را به یکی از استروئیدهای قوی بدنسازی موجود در بازار تبدیل می کند؛ اما همه ورزشکاران در حال افزایش وزن نیستند و ممکن است به استروئیدهای دیگری نیاز داشته باشند. این ورزشکاران می توانند بر روی استروئید هایی مانند Winstrol تکیه کنند که جرم را افزایش نمی دهد.

دیانابول هنگامی که به عنوان یک عامل برش برای وزنه برداری و یا چرخه آموزش استفاده می شود، بسیار موثر است؛ اما به نظر می رسد سازندگان بسیاری ترجیح می دهند استروئید های دیگر را برای برش ایجاد کنند، زیرا دیانابول حفاظت کمتری از بافت های ضعیف فراهم می کند. مزایای دیگر عبارتند از:

 • افزایش میزان متابولیسم
 • تحریک چربی بدن
 • افزایش میزان بهبودی و ریکاوری در طول تمرینات
 • افزایش قدرت و استقامت

عوارض جانبی استفاده از دیانابول

هنگام استفاده از دیانابول مزایای زیادی بدست می آورید، منتها باید بدانید که این مزایا با هزینه ی زیادی همراه هستند. به همین دلیل است که FDA بر استفاده از آن در آمریکا غلبه کرد؛ بنابراین قبل از اینکه حتی تصمیم به استفاده از آن داشته باشید، عوارض جانبی زیر را در نظر بگیرید:

 • دیانابول مانند بسیاری از استروئید های آنابولیک، دارای اثر استروژنیک بر بدن است. استفاده طولانی مدت می تواند آن را به متیل استرادیول تغییر دهد و اثرات ژنیکوماستی مانند پستان مردانه، تغییر صدا و دیگر ویژگی های زنانه ایجاد کند. برای جلوگیری از این، مجبور به مصرف مکمل ضد استروژن از جمله SERMS و مهار کننده های آروماتاز هستید. به یاد داشته باشید که استفاده از ضد آندروژن ها می تواند مشکلات کبدی را ایجاد کند.
 • احتباس آب یکی دیگر از مشکلات مرتبط با دیانابول است که می تواند باعث فشار خون بالا شود.
 • تمایل به رابطه جنسی را افزایش می‌دهد.
 • با ایجاد خواص جنسی ثانویه نر در ماده مانند آکنه و افزایش رشد مو همراه است.
 • استفاده از دیانابول می تواند سطح کلسترول LDL را در حالی که سرانجام تولید کلسترول HDL را سرکوب می کند، افزایش دهد. این می تواند مشکلات قلبی عروقی ایجاد کند.
 • با سرکوب تولید، سطح تستوسترون را در بدن کاهش می دهد.
 • باعث بی خوابی می شود.

مطلب مهم: خواص، مضرات و نحوه مصرف شیرخشک برای چاقی و بدنسازی بزرگسالان

چگونه از دیانابول استفاده کنیم

برای کاهش خطر زوال بدن، باید از دیانابول به میزان متوسط ​​مصرف کرد. اندازه بدن ممکن است دوز مصرفی را مشخص کند. یک مصرف متوسط ​ باید بین 30 تا 50 میلی گرم در روز باشد.

مصرف بیش تر از این دوز به معنی ریسک بیش تر و سریع بدن است. دوز توصیه شده 15 تا 25 میلی گرم است و حتی با این دوز کم، می توانید نتایج خوبی به دست آورید. این مقدار تنش کم تری روی بدن می‌گذارد. با داشتن نیمه عمر حدود 3 تا 5 ساعت، می توانید دوز توصیه شده را به دو بخش تقسیم کنید و از نیمه عمر حدود 5 ساعت فاصله بگیرید. این امر به افرادی که به ساعت‌های طولانی برای رقابت یا آموزش سخت نیاز دارند، توصیه می‌شود.

D-bal

بهترین گزینه برای دیانابول، D-bal است؛ زیرا بسیار امن است و مزایای متعددی دارد. این مزایا عبارتند از:

 • سنتز پروتئین
 • افزایش توده عضلانی
 • قدرت و تقلید از اثرات متاندرستنولون
 • جریان ضربه ای در سیستم
 • بهبود شناخت

آیا دیانابول بدون ورزش موثر است؟

نه. این یک قرص جادویی نیست که بتوانید با خوابیدن و تماشای تلویزیون برای عضله سازی از آن استفاده کنید. مزیت اصلی آن این است که باعث کارآیی بیشتری می شود، بنابراین می توانید سریع تر عضلات خود را بسازید. اگر می خواهید مزایای کامل آنرا دریافت کنید، به تمرین کافی و رژیم مناسب نیاز دارید.

آیا دیانابول یک پروهورمون است؟

نه. دیانابول یک استروئید آنابولیک است. به این معنی که یک هورمون استروئیدی مصنوعی شبیه تستوسترون است. پروهورمون می تواند شبیه به استروئیدهای آنابولیک باشد، زیرا می تواند باعث افزایش قابل توجه عملکرد ورزشی و افزایش عضله شود. با این حال، آن‌ها به عنوان مواد اولیه برای هورمون‌ها عمل می‌کنند و تا زمانی که در بدن تغییر پیدا نکنند، هنوز هورمون نیستند.

پروهورمون ها برای اولین بار جهت گریز از قانون در مورد استفاده از استروئیدهای آنابولیک، طراحی شدند؛ زیرا به عنوان مواد هورمونی تعریف شده بودند. با این حال، در سال 2005 پروهورمون ها به عنوان استروئید آنابولیک طبقه بندی شدند.

همچنین بخوانید: 6 تا از بهترین گیاهان و مکمل های طبیعی برای افزایش میل جنسی مردان تا ده برابر

آیا دیانابول استروئید خوبی است؟

این بستگی دارد که خوب را چه معنی کنید. بعضی از مردم به آن فکر نمی کنند، چرا که استفاده بدون نسخه آن غیر قانونی است و لیگ های ورزشی در سراسر جهان، استفاده از آن را ممنوع کرده اند. این به این دلیل است که می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند و واقعاً باعث آسیب کبدی می شود.

از سوی دیگر، این یکی از محبوب ترین استروئیدها است. بعلاوه ارزان بوده و در سراسر سالن های ورزشی به آسانی پیدا می شود. همچنین بسیار موثر است زیرا برای به دست آوردن عضلات محکم و نقاط قوت در مدت ‌زمان کوتاهی موثر است. علاوه بر این، لازم نیست آن را به بدن خود تزریق کنید، زیرا فرم قرص آن، در دسترس است.

آیا بهتر از تستوسترون است؟

دیانابول و تستوسترون بسیار شبیه یکدیگرند. در واقع، D- bal اولین استروئید خوراکی است که پس از تستوسترون سنتز شد. هر دوی آن‌ها عواملی هستند که به شما در دستیابی به دستاوردهای عظیم در قدرت و ماهیچه کمک می‌کنند.

دیانابول بسیار سریع تر از تستوسترون کار می کند؛ و همانطور که گفتیم، ارزان تر است، آسانتر بدست می آید و نیاز به تزریق ندارد، زیرا فرم قرص آن موجود است.
از سوی دیگر، تستوسترون سمیت کم تری دارد؛ زیرا واقعاً یک هورمون است که در بدن به طور طبیعی تولید می شود. D- bal برای کبد بسیار سمی است و باعث ایجاد عوارض جانبی زیادی می شود.

پرسیدن اینکه کدام یک بهتر است سؤال درستی نیست؛ زیرا بین این دو، انتخابی وجود ندارد. بهترین انتخاب دیانابول و تستوسترون است و بسیاری از بدنسازان از آن ها استفاده می کنند.

قیمت و محل خرید

توصیه می کنیم خرید دیانابول را به صورت آنلاین انجام ندهید. حتما حضورا و با تضمین فروشنده آن را بخرید. قیمت های مختلف دیانابول را در زیر مشاهده می کنید:


اپ چرب زبان

با اپلیکیشن چرب زبان، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

link
بدنسازیقرص دیانابول

مطالب مشابه

12 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • سامان ابراهیمی
  6 آوریل 2020 9:53 ق.ظ

  سلام
  من با توجه به اینکه سخت افزایش وزن و حجم پیدا میکنم تمایل دارم یک دوره سبک از استروئید مناسب استفاده کنم. میخواستم مشاوره داشته باشم که برای کاهش عوارض جانبی چه برنامه ای پیشنهاد میکنید که تهیه کنم؟

  پاسخ
 • من امروز(دوشنبه، 25م اسفند99)50عدد اککسی متالون گرفتم. از مطالب شمافهمیدم اثر اون زود ازبین میره و پشیمان شدم. آیا قرص مشابهی هست که تاحدودی ماندگاری داشته باشه؟

  پاسخ
 • من یکی خریدم دیانابول روی قوطی عکس اسب هس و قرص ها هم سه گوشی مثلثی هستن و روی یک طرف علامت H و طرف دیگه نوشته ۱۰ آیا خوبه؟

  پاسخ
 • سلام آیا لازم است در کنار دیانابول داروی دیگری مصرف کرد یا خیر؟ متشکر

  پاسخ
 • سلام استفاده همزمان دیانابول و فنستراید میتونه عارضه ریزش موی دیانابول را کاهش بده

  پاسخ
 • دیانابول واقعا برای افزایش،قدرت و حجم بدن عالیه اگه مصرفش رو کنترل کنی واقعا حرف نداره و همراه با یک پروتیین و غذای مناسب استفاده کنید اونوقتع که تغییر بدن خود را میبینید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up